Main Menu

درمان سرطان چشم
30
بهمن

درمان سرطان چشم

منتشر شده در مجموعه مقالات درمان سرطان
توسط-کلینیک روشنا

درمان سرطان چشم

سرطان چشم یک مشکل بزرگ در بیماریهای چشمی است که منجر به کوری فرد در زمان شیوع بیماری است . ممکن است یک کودک و یا یک فرد میانسال به آن مبتلا شود و از عوارض آن رنج ببرد، بهتر است در صورتیکه در نواحی چشمی احساس فشار زیادی می کنید برای معاینه چشم ها به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و بیماری را در همان ابتدا تشخیص و از شیوع آن جلوگیری نمایید .
عوامل گوناگونی در ابتلای افراد به سرطان چشم نقش دارند اما در اکثر موارد بیماریهای چشمی کنترل نشده منجر به این اتفاق می شوند. سرطان چشم که در کره ی چشم و یا شبکیه اتفاق می افتد می تواند در دوره های ابتدایی بیماری درمان شود .
رتینوبلاستوما یا تومور شبکیه نوعی از سرطان چشم است که منجر به مرگ در کودکان و نابینایی در بزرگسالان میشود .
به تازگی روش های نوینی برای درمان این سرطان ارائه شده که عوارض مرگبار آن را کاهش داده و یا از بین خواهد برد.
به تازگی از روش های نوین مانند شیمی‌درمانی برای درمان استفاده می شود که در این روش از تزریق عروق چشمی برای درمان این سرطان استفاده می شود .
روش کار به این شکل است که ابتدا کاتتر ریزی در داخل عروقی فرو برده می‌شود که جریان خون و شیمی‌درمانی را مستقیما به داخل چشم و تومور می‌برد. این نوع درمان که در سال ۱۹۸۰ ارائه شد، کارآیی درمان چشم را ارتقا و عوارض جانبی را کاهش داد.

درمان سرطان چشم
این نوع درمان برای کودکان که تحمل کمتری در عصب های چشمی دارند مناسب نیست و درمان به صورت کامل انجام نمی شود. فشارهای وارد شده به چشم کودک در این نوع درمان باعث می شود که مواد شیمی درمانی از چشم و تومورهای چشمی دور شوند.
پزشکان جراح بیمارستان سینسیناتی، «تکنیک همجوشی دو کاتتر» را ارائه کرده اند که شامل متورم‌کردن بالینی ریز در عروق کاروتید خارجی است که این کار مانع از بروز فشار می شود و مواد شیمی‌درمانی و خون به چشم و تومور جریان می یابد. در نتیجه فشارهای چشمی به طور چشمگیری کاهش یافته و مواد به راحتی سمت تومورها می روند.
جالب است بدانید که از ۱۹ چشم که به ۱۷ بیمار متعلق بود ، ۱۱ چشم با شیوه جدید با موفقیت عمل شده اند ونتایج خوش آینده ای برای درمان آنها دریافت شده است. هرچند تحقیقات و مطالعات در این زمینه برای رفع سرطان های چشمی ادامه داشته و امید است به زودی راه کارهای نوین تری برای درمان سرطان های خطرناک ارائه شود .