Main Menu

معرفی پزشکان

آقای دکتر حمیدرضا دهقان منشادی

تخصص : کلینیکال آنکولوژیست

دکتر حمیدرضا دهقان منشادی متولد 1349 در تهران و اصالتا یزدی هستند. ایشان دارای بورد تخصصی رشته رادیوتراپی و انکولوژی می باشند. فعالیت ایشان در زمینه راه اندازی و تکمیل بخش های براکی تراپی و رادیوتراپی چند بیمارستان بوده و دارای مقالات گوناگون در این زمینه هستند و یک سری دوره های تخصصی را در خارج از کشور گذرانده و در بیمارستان های آتیه ، پارس ، شهدای هفتم تیر فعالیت داشته اند.

 اینجانب دکتر حمید رضا دهقان منشادی متولد خرداد سال ۱۳۴۹ در تهران هستم. نام خانوادگی اصالت یزدی بودن من را افشا می کند . سال ۱۳۶۳ وارد دبیرستان مفید تهران شدم (دوره ۸) که آن موقع فقط همان مدرسه خیابان زنجان بود(شماره ۱ فعلی). شکر خدا آن زمان دوران خوبی برای ما بود دبیران خوب، مجرب، معتقد و کادری پرتلاش. دوران جنگ بخصوص در سالهای آخر با کلاسهای نیمه خالی برگذار می شد که بسیاری از همکلاسی ها در جبهه بودند و تعدادی هم به فیض شهادت رسیدند که خدا رحمتشان کند. هنوز هم به جد بهترین دوستان من در بین همکلاسیهای دبیرستان هستند. سال ۱۳۶۷ بعنوان دانشجوی پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی تهران شدم. سالهای درس بسیار طولانی و در عین حال لذت بخش بود. سال ۱۳۷۴ بعد از فارغ التحصیلی پزشکی عمومی به سیستان و بلوچستان برای مدت کوتاهی رفتم و سپس به عنوان سرباز پیام آور بهداشت در روستاها و شهرهای استان مرکزی (تفرش) بمدت دو سال فعالیت کردم. در این مدت بعنوان نماینده بنیاد بیماریهای خاص در استان تمام مراکز استان را تحت پوشش داشتم.

درسال ۱۳۷۷ به تهران بازگشتم و بعنوان پزشک عمومی مشغول به کار شدم. سپس در سال ۱۳۸۰  بعنوان دستیار تخصصی رشته رادیو تراپی – انکولوژی در دانشگاه تهران پذیرفته شدم. علاقه مندی من به رشته تخصصی درمان سرطان باعث شد در طول مدت تحصیل نیز به فعالیت تحقیقی بپردازم که در نهایت پایان نامه اینجانب به عنوان برترین پایان نامه سال انستیتو کانسر تهران انتخاب شده و مقاله آن در مجلات علمی پژوهشی داخل و خارج کشور به چاپ رسید. پس از فارغ التحصیلی نیز در دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به فعالیت علمی و درمانی شدم که تاکنون نیز ادامه داشته است.

خلاصه فعالیت های تخصصی و کاری اینجانب به شرح ذیل می باشد:

۱-  بورد تخصصی رشته رادیوتراپی و انکولوژی سال ۱۳۸۴

۲-  چاپ مقالات متعدد در زمینه براکی تراپی (درمان تومورها از نزدیک) و In vivo Dosimetry در مجلات علمی _ پژوهشی که از طریق Google search قابل دستیابی است.

۳-  گذراندن دوره کوتاه مدت براکی تراپی در بلژیک تحت نظر اساتید ESTRO (سال ۱۳۸۷)

۴-  راه اندازی اولین مرکز فوق تخصصی براکی تراپی ایران در بیمارستان آتیه تهران با همکاری اساتید دانشگاه تهران که به عنوان مرکز آموزشی و درمانی  این رشته فوق تخصصی بخصوص در زمینه درمان سرطانهای زنان ؛ سارکوم ها ؛ مری ؛ رکتوم و پروستات در ایران نیز شناخته می شود (سال ۱۳۸۶ تاکنون).

۵-  همکاری و مشارکت در راه اندازی مرکز رادیوتراپی بیمارستان پارس تهران مجهز به دستگاه های شتاب دهنده خطی با سیستم پلانینگ سه بعدی به عنوان اولین مرکز غیر دولتی پرتو درمانی در تهران(۱۳۸۶ تاکنون).

۶-  مدیریت و ریاست مرکز رادیوتراپی و انکولوژی بیمارستان شهدای هفتم تیر تهران به عنوان تنها مرکز رادیوتراپی و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران سابق ( شهید بهشتی تهران ) و قطب سرطان جنوب تهران (۱۳۸۸). این مرکز دانشگاهی و دولتی با کمک و همکاری گروهی و سرمایه گذاری قابل توجه بخش خصوصی مجهز به دو دستگاه  شتاب دهنده خطی شده است و هم اکنون بعنوان یکی از مراکز مجهز و مطرح  دانشگاهی در تهران در حال فعالیت است.

۷-  مدیر عامل اولیه شرکت پرتو تابش باران: ساخت و تجهیز اولین مرکز خصوصی درمان سرطان در ایران در منطقه فلکه دوم صادقیه در تهران با مشارکت همکاران انکولوژیست و جراح سرطان مجهز به اتاق های عمل سرطان و تخت های بستری شیمی درمانی و نیز پیشرفته ترین دستگاه های رادیوتراپی.